Jakie najczęściej kupujemy figurki do szopki?

Jakie najczęściej kupujemy figurki do szopki?

Boże Narodzenie to w czas, który nieustannie kojarzy nam się z rodzinną i spokojną atmosferą, magicznym smakiem i zapachem potraw wigilijnych, jak również przyjściem Chrystusa na świat. W tym momencie nie może zabraknąć najbliższych, ale i też zewnętrznych rzeczy, które zbliżają nas do przeżywania tego okresu w postaci przyozdobionej choinki, jak również szopki. Właśnie, szopka bożonarodzeniowa – jakie figurki muszą się w niej znaleźć? Aby się o tym dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jezus

Najważniejszą postacią w szopce jest Jezus. To właśnie on przychodzi na świat, aby zbawić całą ludzkość, chociaż jest tak malutki. Kompletując figurki do szopki mały Jezusek jest wręcz obowiązkowy.

Jako że to małe dzieciątko, które jest owinięte pieluszkami i leży w żłobku, to trudno tutaj o jakąś inwencję twórczą co do jego wyglądu.

Maryja

Kolejną najważniejszą postacią w naszej szopce bożonarodzeniowej będzie Matka Boża. W końcu to ona urodziła Jezusa Chrystusa, który 33 lata później umrze za grzechy wszystkich ludzi.

Producenci figurek http://www.meritohurt.pl/boze-narodzenie.html mają tutaj większe pole do popisu, ponieważ Maryja jest kobietą dojrzałą, której można dopasować odpowiedni strój oraz mimikę twarzy.

Józef

Aby skompletować Świętą Rodzinę, nie może zabraknąć św. Józefa. To właśnie przeczysty oblubieniec był dla Niego najważniejszym mężczyzną na ziemi, który go wychowywał i troszczył się. Św. Józef z pewnością miał wiele wątpliwości dotyczących swojego potencjalnego ojcostwa, ale nie zmienia to faktu, że to prawdziwy wzór męskości i kompletując figurki do szopki nie może go w niej zabraknąć.

Przedstawia się go jako starszego mężczyznę, który jednoznacznie kojarzy się z dojrzałością oraz trudem życia.

Pastuszkowie

Pismo Święte mówi, że pastuszkowie widzieli znak, który kazał im przybyć do małego żłóbka, gdzie był on w otoczeniu bydła, gdyż jak mówią karty pisma „nie było dla niego miejsca w gospodzie”. Figurki do szopki bez pastuszków dodają osobliwego klimatu i pokazują, że nawet prości ludzie interesowali się i wyczekiwali prawdziwego Mesjasza.