Na jakie okazje można podarować różaniec?

Na jakie okazje można podarować różaniec?

Każdy katolik powinien mieć własny różaniec. Wielu nosi go nawet przy sobie – w kieszeni, w torebce, w plecaku lub nawet na szyi. W związku z tym różaniec jest doskonałym prezentem, który możemy ofiarować osobie bliskiej sercu. Na jakie okazje nada się szczególnie?

Pierwsza Komunia Święta – różaniec komunijny


Różaniec komunijny https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html jest niezbędny w dniu przyjęcia tego sakramentu po raz pierwszy. Wcześniej powinien być poświęcony i pobłogosławiony przez kapłana. W niektórych parafiach wszystkie dzieci mają takie same różańce, w innych – zakupem zajmują się rodzice lub najbliżsi krewni. Nie ma na to sztywnej zasady lub reguły. Warto wybierać różańce eleganckie. Wprawdzie otrzyma go dziecko, ale różaniec nie jest czymś, z czego się wyrasta. Powinien towarzyszyć dziecku przez długie lata, również w życiu dorosłym.

Bierzmowanie


Pomimo, że osoba przyjmująca sakrament bierzmowania powinna mieć swój różaniec komunijny, to warto podarować jej następny z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania. To właśnie jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, więc jego przyjęcie powinno być odpowiednio obchodzone. Warto tutaj też wspomnieć, że jeśli różaniec jest intensywnie i nieostrożnie użytkowany to może nie wytrzymać tylu lat, ile powinien. Warto, więc podarować dorastającemu człowiekowi jeszcze jeden raz przedmiot, który pomoże mu w modlitwie i skupieniu się na tym, co jest w jej czasie najważniejsze.