Pudełko na różaniec

Pudełko na różaniec

Na różańcu osoby wierzące odmawiają bardzo istotną modlitwę. Przesuwając palce po koralikach powoli odmawia się koronkę różańca. Paciorki różańca wykonuje się dzisiaj z każdego rodzaju materiału. Bywają różańce wykonane ze srebra, złota, bursztynu czy innych drogocennych kamieni, lub różańce proste wykonane z drzewa oliwnego czy plastikowych paciorków.

Opakowanie różańca

Różańce, dla wielu osób, są bardzo ważnym przedmiotem. Przywożone z całego świata, ze znanych sanktuariów lub kupowane w sklepach z dewocjonaliami służą przez lata. Dlatego też muszą być opakowane w specjalne etui lub pudełka. Pudełko na różaniec nierzadko kupuje się osobno i zawsze stara się dopasować do danego różańca. Oferta takich pudełek jest ogromna. Wykonuje się je z drewna, plastiku, szkła czy metalu. Delikatnie się je zdobi, rzeźbi lub nakleja na nie postacie świętych. Czasami takie pudełka opatrzone są kościelnymi symbolami.

Pudełko na różaniec to bardzo ważna rzecz

Dla osób wierzących pudełko na różaniec jest bardzo ważnym przedmiotem. Dlatego też takie osoby bardzo często otrzymują je jako drobne prezenty czy upominki. Na małych pudełeczkach można rzeźbić różne rzeczy i grawerować różne treści.
Takie pudełeczko może stać się bardzo miłym upominkiem i pamiątką na długie lata. Często też sklepy oferują pudełka na różańce zdobione w motywy z Pierwszej Komunii i wtedy takie opakowania na różaniec są jedną z nielicznych pamiątek komunijnych.