Jaką kupić pamiątkę chrztu świętego?

Jaką kupić pamiątkę chrztu świętego?

Chrzest święty, jest bardzo ważnym wydarzeniem religijnym w życiu rodzinnym, dlatego, aby upamiętnić to wydarzenie, zgodnie z tradycją wręcza się dziecku symboliczną pamiątkę. Na rynku istnieje bardzo dużo propozycji pamiątek chrztu świętego. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zakup medalika np. ze złota lub srebra albo szatki do chrztu, ale oprócz tradycyjnych pamiątek, można także wręczyć mniej konwencjonalne.

Dużą popularnością cieszą się albumy na zdjęcia, obrazki na chrzest święty, ale także szkatułki lub skarbonki. Unikatowym rozwiązaniem, może być spersonalizowana pamiątka, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Do takiego rodzaju pamiątek chrztu świętego http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest/pamiatki-na-chrzest-swiety.html można wygrawerować lub wydrukować np. imię dziecka, datę urodzin, datę przyjęcia sakramentu, spersonalizowany tekst lub inspirującą sentencję, ale także element graficzny, o wielkości zależnej od rozmiaru powierzchni.

Jaką wybrać pamiątkę Chrztu Świętego dla dziewczynki?

Najchętniej wybieraną pamiątką dla dziewczynki, jest wszelkiego rodzaju biżuteria. Najpopularniejszym i najbardziej tradycyjnym wyborem są medaliki ze złota albo srebra, np. w formie krzyżyka, które mogą zawierać spersonalizowany grawer, np. z imieniem lub datą chrztu świętego, lub różnego rodzaju kolczyki, wisiorki, zawieszki czy bransoletki.

Oprócz biżuterii dobrym rozwiązaniem może być wybór stylowego puzderka na pukiel włosów lub grzechotki w różnych ciekawych kształtach wykonanych ze srebra.

Jaką wybrać pamiątkę Chrztu Świętego dla chłopca?

Podobnie jak i dla dziewczynek najpopularniejszym rozwiązaniem dla chłopców jest zakup pamiątkowego medalika np. w formie krzyżyka, wykonanego ze złota lub srebra, z możliwością wykonania indywidualnego grawera, zawierającego imię dziecka lub datę uroczystości chrztu świętego.

Po za tradycyjnymi pamiątkami, można kupić również dla chłopca ramkę na pamiątkowe zdjęcie, gustowną pozytywkę np. ze skarbonką, ale także różnego rodzaju puzderka na pukiel włosów lub pierwszy ząbek.