Bezpieczne dla zdrowia gromnice z wosku pszczelego

Bezpieczne dla zdrowia gromnice z wosku pszczelego

Do produkcji gromnic najczęściej stosuje się wosk pochodzenia petrochemicznego – parafinę albo stearynę. Tego typu woski nie są jednak bezpieczne dla zdrowia. Alternatywą jest świeca gromnica z wosku pszczelego, która jest całkowicie naturalna i ma prozdrowotne właściwości!

Gromnica – świeca na całe życie


Świeca gromniczna, inaczej gromnica jest bardzo ważną świecą w religii chrześcijańskiej. Towarzyszy ona wierzącemu od momentu jego chrztu, poprzez komunię i aż po pogrzeb.

Gromnice to najczęściej świece wysokie, dzięki czemu mogą one wystarczyć na całe życie. W przeszłości wytwarzano je z łoju zwierzęcego. Następnie zaczęto stosować petrochemiczne woski, w tym parafinę i stearynę. Teraz znów widać trend powrotu do natury – coraz bardziej popularne są gromnice z wosku pszczelego.

Gromnica z wosku pszczelego – najważniejsze zalety


Wosk pszczeli to całkowicie naturalny produkt, który pozyskiwany jest z uli pszczół. Do produkcji świec stosuje się arkusze wosków z fakturą plastra miodu lub też odlewa się je z roztopionego wosku, aby nadać im dowolny kształt.

Główną zaletą wosku pszczół jest jego bezpieczeństwo, dlatego też gromnice z wosku pszczelego nie emitują szkodliwych związków, wydzielają przyjemny zapach i są przy tym przyjazne dla środowiska naturalnego. Mają również jonizować powietrze, neutralizując negatywne promieniowanie. Gromnice z wosku pszczelego są zatem zdrowszym wyborem niż te z parafiny czy stearyny.