Świece z wkładem olejowym – dlaczego warto?

Świece z wkładem olejowym – dlaczego warto?

Świece z wkładem olejowym są bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem, dlatego też wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na wysokiej jakości olej.

Dlaczego warto postawić na olej liturgiczny?

Największą zaletą wysokiej jakości oleju liturgicznego jest duża płynność w niskich temperaturach. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że olej nie zamarza nawet przy temperaturze poniżej -35°C. Olej doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku świec liturgicznych, ale również w przypadku gromnic parafialnych. Porządny olej od renomowanego producenta zapewnia niedymiący płomień o jasnym kolorze. Niestety przy tanich olejach knot może mocno kopcić co znacząco zwiększa wydajność oleju.

Świece olejowe z wkładem – jakie zalety?

Świece olejowe nie niszczą płyty pomnikowej. Świece można śmiało stosować nie tylko na płytach granitowych, ale również i marmurowych. Największymi zaletami świec z wkładem olejowym jest bezpieczeństwo i niesamowity komfort ich użytkowania. Wkłady zapewniają trwalszy płomień i zwiększoną trwałość na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie można zapominać także o konkurencyjnych cenach. Wkłady olejowe doskonale wypalają się w niskich temperaturach. Jeżeli chodzi o względy estetyczne to warto postawić na świece olejowe, które są malowane ręcznie. Ważne jest to, aby świece zachowały symbolikę w stosunku do danej uroczystości albo danego święta.