Jaką kropielnicę wybrać?

Jaką kropielnicę wybrać?

kropielnica

Z pewnością każdy, kto wchodzi do kościoła, zanurza dłoń w kropielnicy i wykonuje znak krzyża. Jest to wręcz mechaniczne i nawet nikt się nad tym nie zastanawia.

Gdzie kupić kropielnicę?

kropielnica

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kropielnica jest również dostępna w sprzedaży internetowej. W kropielnicy musi znajdować się woda święcona. Woda święcona jest w kościele wykorzystywana w różnych okolicznościach. Warto dodać, że zanurzenie ręki przed wejściem i wykonanie znaku krzyża pochodzi jeszcze ze starożytności. W tamtym czasie każdy, kto wchodził do świątyni, musiał się obmyć, żeby być czystym przed Bogiem. Miało to niezwykle symboliczne znaczenie, które przetrwało aż do dzisiejszych czasów.

Korzystanie z kropielnicy

Należy również mieć świadomość, kiedy tak naprawdę powinno się korzystać z kropielnicy. Trzeba to na pewno zrobić przed wejściem oraz po wyjściu z kościoła. Kropielnica jest kamiennym lub czasem metalowym naczyniem, w którym znajduje się woda święcona. Z reguły jest ona przytwierdzona w trwały sposób do przedsionka kościoła. Może mieć jednak też formę przenośnego naczynia, które przypomina mały kociołek. Niektóre rodziny posiadają ją w swoim domu i wyjmują, kiedy ksiądz przychodzi poświęcić mieszkanie w czasie kolędy. Domowe modele kropielnic są z reguły produkowane z plastiku lub metalu. Dawniej można było spotkać również drewniane kropielnice, których w tamtym czasie było najwięcej. Służyły one domownikom do umoczenia dłoni w wodzie święconej przed wejściem do mieszkania.